Przejdź do głównej zawartości

Oferta


Mój gabinet powstał z myślą o tych rodzicach, którzy pragną, aby ich dzieci: rozwijały się prawidłowo, żeby ich rozwój był harmonijny i przebiegał bez zakłóceń.

Zdarza się, że negatywny wpływ określonego czynnika zaburza rozwój dziecka. Stanowi to dla młodego organizmu duże zagrożenie i pojawienie się dysfunkcji w określonej sferze: intelektualnej, ruchowej, poznawczej i emocjonalnej.

W wielu przypadkach występują u dzieci zaburzenia sprzężone, którym towarzyszy wiele dysfunkcji rozwojowych. Dlatego też ważnym elementem jest globalizacja jednostki (czyli całościowe ujęcie dziecka w procesie diagnostyczno-terapeutycznym).

Wczesne rozpoznanie przyczyny występowania danego zjawiska i rozpoczęcie terapii zwiększa szansę prawidłowego funkcjonowania w domu i w szkole.

W ramach mojej specjalizacji zapewniam profesjonalną pomoc psychologiczno-pedagogiczną, obejmującą tematy takie jak: 
  • diagnoza potencjału intelektualnego,
  • diagnoza i terapia zaburzeń lękowych i depresji u dzieci i młodzieży,
  • diagnoza i terapia dyskalkulii, 
  • diagnoza i terapia dysleksji, 
  • diagnoza i terapia ADHD m. in. testem MOXO,
  • terapia metodą Instrumental Enrichment, 
  • terapia EEG-Biofeedback,
  • Szkoła dla Rodziców,
  • Rodzeństwo bez rywalizacji,
  • terapia grupowa dzieci w sytuacji rozwodu,
  • terapia grupowa dzieci z problemami emocjonalnymi,
  • terapia grupowa i indywidualna dzieci z mutyzmem,
  • trening umiejętności społecznych (TUS),
  • wsparcie w sytuacjach trudnych, traumatycznych, 
  • mediacje rodzinne.
Zapraszam też na konsultacje, jeśli:

- Czujesz, że potrzebujesz wsparcia w swoim rodzicielstwie.
- Twoja relacja z dzieckiem zaczyna iść w niepożądanym kierunku.
- Tracisz relację ze swoim dzieckiem.
- Czujesz się wypalony czy przytłoczony w swoim rodzicielstwie.
- Masz już dość tego, że Twoje dziecko Cię nie słucha lub zachowuje się w sposób, który jest dla Ciebie trudny.
- Twoje dziecko ma trudności, a Ty nie wiesz jak reagować i co robić.
- Poszukujesz pomocy dla dziecka.
- Obserwujesz zaburzenia lękowe u swojego dziecka.
- Obawiasz się, że Twoje dziecko może cierpieć na depresję.
- Chcesz przyjrzeć się swojemu rodzicielstwu i relacji z dzieckiem, zastanowić się czy można coś więcej zrobić dla tej relacji.
- Chcesz czerpać z relacji z dzieckiem więcej radości.


Jak wyglądają konsultacje i co będziemy robić?

Pierwsze spotkanie odbywa się bez udziału dziecka. Zaczynam od omówienia sytuacji w jakiej rodzic się aktualnie znajduje, a także opowiedzenia na czym polega kłopot. Będziemy poszukiwać nowych rozwiązań, nowych strategii, ale też sprawdzać co już teraz działa w rodzinie dobrze i jak sprawić, by było tego jeszcze więcej.
Po pierwszej konsultacji podejmiemy wspólnie decyzję, czy potrzebne będą dalsze spotkania oraz kto powinien w nich uczestniczyć. Czasem okazuje się, że warto byłoby spotkać się jeszcze kolejny raz bez udziału dziecka.
Możliwe są spotkania w gabinecie lub online. Używam bezpiecznego programu do rozmów online, dzięki czemu możliwe jest zachowanie całkowitej prywatności spotkania.

Prowadzę również zajęcia z zakresu psychoedukacji i arteterapii (indywidualne i w małych grupach).

Dodatkowo prowadzę szkolenia i warsztaty psychologiczne i pedagogiczne zgodnie z zapotrzebowaniem.

Zachęcam do kontaktu telefonicznego w celu uzgodnienia terminu i godziny wizyty lub skorzystania w możliwości rejestracji online. 

Zapraszam!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pierwsza wizyta u psychologa dziecięcego

Wielu rodziców doświadcza sytuacji, w których ich dzieci napotykają trudności związane z rozwojem emocjonalnym, społecznym czy poznawczym. Często rodzice zastanawiają się, kiedy już jest ten czas, żeby skorzystać z porady psychologa. Drogi rodzicu nie musisz czekać na moment, gdy pytań i wątpliwości będzie coraz więcej, a nierozwiązywane problemy doprowadzą do sytuacji, w której jako rodzic poczujesz się bezradny. Paradoksalnie nie musisz mieć problemów, żeby pójść do psychologa. Wystarczy, że jesteś uważnym rodzicem- doświadczasz radości i rozterek wychowania. Często opierasz się na intuicji, wiedzy i doświadczeniu budując relację z własnym dzieckiem. Zadajesz sobie pytania dotyczące jego rozwoju oraz funkcjonowania. Jeśli budzą one Twoje wątpliwości oraz niepokój masz prawo szukać pomocy i wsparcia u psychologa. Gabinet psychologa to jest to miejsce, w którym możesz wyrazić swoje troski, niepokoje, oczekiwać zrozumienia i wysłuchania. A także analizy sytuacji problemowej oraz próby w...

MOXO

Moxo,  to obiektywne i wiarygodne narzędzie wspierające diagnozę ADHD.  To innowacyjny komputerowy test ciągłego wykonywania, który skutecznie wspomaga proces diagnozy ADHD. Narzędzie to zapewnia dokładne pomiary wszystkich podstawowych objawów:  - zaburzeń uwagi  - czasu reakcji  - impulsywności  - nadruchliwości  Moxo występuje w dwóch wersjach wiekowych:  - dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat  - dla młodzieży i dorosłych w wieku 13 do 60 lat

Metoda Feuersteina

 Komu to pomoże Terapia w wersji standardowej jest adresowana do dzieci od szóstego roku życia i dorosłych, szczególnie seniorów. Wesprze osoby z następującymi trudnościami w poznawczymi: dysleksja dyskalkulia problemy z koncentracją uwagi, nadpobudliwością i impulsywnością (ADD; ADHD) obniżona sprawność intelektualna uogólnione trudności w uczeniu się nieharmonijny rozwój intelektualny trudności związane z zaburzeniami centralnego układu nerwowego (jak epilepsja czy stany pourazowe CUN) trudności wynikające z zaniedbań środowiskowych Więcej przeczytasz TUTAJ  >>>